Літній відпочинок: пошук альтернативних варіантів
Останнім часом значно зросла кількість запитань працівників щодо літнього відпочинку. Це цілком зрозуміло, адже літо в самому розпалі, і бажання оздоровитися та відпочити, незважаючи на обставини, нікуди не поділося. Тож адміністрація підприємства разом з представниками профспілки ПМГУ розглянула це актуальне питання, ретельно зваживши усі «за» і «проти».
До уваги бралися усі обставини, рекомендації МОЗ України та заходи, впроваджені урядом, оскільки головним пріоритетом в усі часи для компанії є здоров’я працівників і ризики в цьому сенсі недопустимі.
На жаль, зараз в Україні щоденно фіксується збільшення добових показників нових випадків зараження на COVID-19, тож продовження до 31 липня адаптивного карантину і режиму надзвичайної ситуації в Україні цілком обґрунтоване. У зв’язку з цим в країні запроваджене посилення протиепідемічних заходів, чисельних соціальних обмежень, встановлених Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції, збереження здоров’я та життя людей.
Не зайвим буде нагадати і про інші необхідні заходи безпеки, впроваджені на законодавчому рівні, такі як:
– заборона роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
– заборона на проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 м2 площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід без дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 м2;
– заборона перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, що закривають ніс та рот;
– певні обмеження регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень та діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;
– тимчасові рекомендації Головного державного лікаря України щодо дій при виявленні симптомів захворювання в умовах багатомісного розміщення і організації харчування в номерах або ресторанах, обідніх залах за системою замовлень.
Тож ризики для працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та членів їхніх родин є досить суттєвими, а відповідальність організаторів заходів (як для фізичних осіб, так і для юридичних) за дотримання встановлених в Україні заборон та обмежень вкрай серйозна, адже у випадку порушень на них можуть бути накладені великі штрафи: на громадян від однієї до двох тисяч (17 000-34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від двох до десяти тисяч (34 000-170 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Існує й питання недоцільності організації роботи об’єктів відпочинку на нетривалий період. Це пов’язане зі значними витратами коштів і часу, у тому числі на розконсервацію об’єктів, проведення необхідних обстежень, отримання документів, підбір сезонного персоналу тощо.
Врахувавши усі ці та інші фактори, погоджувальна комісія прийняла наступне рішення:
- У зв’язку з необхідністю створення обсерваційного центру для криворіжців на період всеукраїнського карантину (в межах взаємодії з містом) і обмеженнями, які можуть бути введені після закінчення карантину – з восьмого по дванадцятий заїзди до санаторію-профілакторію «Джерело» – скасувати.
- У зв’язку з забороною роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку скасувати третій і четвертий заїзди до дитячих оздоровчих таборів «Буревісник» і «Парус».
- У зв’язку з запровадженим Урядом посиленням протиепідемічних заходів скасувати четвертий, п’ятий та шостий заїзди до пансіонатів «Червоні вітрила» та «Азов».
- У зв’язку з продовженням в Україні адаптивного карантину не поновлювати роботу заміських баз відпочинку «Мар'янівка», «Світанок» і «Хвиля» до 1 серпня 2020 року. Буде розроблений порядок організації відпочинку на заміських базах відпочинку на випадок прийняття рішення про їх відкриття в серпні 2020 року.
- З урахуванням ризиків, пов’язаних з діяльністю туристичних агенцій (організація перевезення відпочиваючих, виконання готелями встановлених заходів безпеки, ймовірність зараження під час подорожі/відпочинку, самоізоляція тощо) після повернення проект «Путівка до відпустки» в 2020 році не відновлювати.
Адміністрація підприємства розглянула пропозицію профкому ПО ПМГУ, а також взяла до уваги розуміння первинних профспілкових організацій ситуації, пов’язаної з урядовими обмеженнями під час пандемії в Україні, і прийняла рішення виділити у другому півріччі поточного року близько 9,7 млн грн. на організацію відпочинку працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Вказані кошти будуть розраховані пропорційно чисельності працівників, що є чи не є членами профспілки, і спрямовані на їх оздоровлення. При цьому, кошти на оздоровлення працівників – членів профспілки будуть перераховані на рахунки первинних профспілкових організацій, що діють в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», по факту надання документів, що підтверджують їх цільове використання.
Згідно з умовами надання коштів, ППО мають організувати відпочинок працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виключно на території України та з забезпеченням дотримання всіх заходів, впроваджених Кабінетом Міністрів України і Міністерством охорони здоров’я України на період дії карантину і антивірусних заходів, і нести відповідальність за їх виконання.
У випадку освоєння ППО в повному обсязі коштів, виділених підприємством для оздоровлення і відпочинок працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – членів ППО, подальше оздоровлення ППО здійснюють за кошти, відраховані їм ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на організацію культурно–масових, спортивних заходів, оздоровлення працівників та членів їх родин.
Треба зазначити, що інформація про відпочинок працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», надана ППО, буде внесена в систему SAP (оздоровлення) і, у разі відновлення проекту «Путівка до відпустки», врахована для визначення ліміту покриття частини витрат працівника на придбання зовнішньої путівки, згідно з умовами проекту.
Крім того, з метою компенсації втраченої можливості літнього відпочинку в липні і серпні 2020 року в пансіонатах, дитячих таборах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підприємство також виділяє кошти для оздоровлення працівників ПП «Стіл Сервіс» і ТОВ «Ливарно-механічний завод» близько 800 тис. грн.
Хочемо ще раз нагадати усім працівникам про ризики, пов’язані з пандемією. Коронавірус вніс суттєві зміни до нашого життя і до деяких з них звикнути дуже непросто. Мабуть, багато хто вже втомився від карантинних заходів безпеки. Та послаблення карантину не означає, що небезпека минула. Підприємство відповідально ставиться до заходів безпеки, але й кожен працівник повинен також нести власну відповідальність за своє здоров’я та здоров’я своєї родини.
Тож бережіть себе і будьте здорові!