Подорож до української Швеції
19 вересня відбулась одноденна чергова поїздка в рамках клубу вихідного дня, яку організували для працівників підприємства, котрі перебувають в лавах профспілки металургів і гірників України, та членів їх родин комісія молодіжної політики, культурно-масової та спортивної роботи профкому ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» спільно з турагенством «Туристичний Центр «Кривбастур».
![Клуб выходного дня](/sites/default/files/inline-images/20210922-0114.jpg)
На цей раз арселорівці відправились за новим маршрутом «Невідома Херсонщина», що включав у себе відвідування міста Берислава, багатого на цікаві історичні пам’ятки, відомого села Зміївка, заснованого у 18 столітті шведськими поселенцями (пізніше в цьому краю осіли ще німці та бойки з Західної Галичини). Гідом був відомий краєзнавець Володимир Казаков. Під час екскурсії Бериславом наші земляки оглянули зокрема пам’ятний знак «Чумацький шлях», з яким тісно переплетена й історія виникнення нашого Кривого Рогу, військове кладовище 18 ст., дерев’яну Свято-Введенську церкву, пам’ятний дзвін, споруджений на честь героїчних пращурів.
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0101.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0102.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0103.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0104.jpg)
Потім туристи переїхали до української Швеції – сучасного села Зміївка Бериславського району. Тут на них чекали оглядова екскурсія колишніми шведським і німецькими селами Старошведське (швед. Gammalsvenskby, нім. Альтшведендорф), Шлянґендорф, Мюльгаузендорф і Кльостердорф, огляд німецької євангелічно-лютеранської, греко-католицької та православної церков та відвідання старого кладовища. Арселорівці також довідались про історію заселення цього краю у 1951 році бойками з території Західної Галичини, смачно пообідали в Зміївці стравами німецької, шведської та бойківської кухонь та стали свідками концерту місцевих виконавців – нащадків перших поселенців.
«Я дуже задоволена цією поїздкою на Херсонщину, в якій ми були разом з чоловіком, - ділиться враженнями Марина Штанько (ПП «Стіл Сервіс»). – Все було чудово організовано, починаючи з комфортабельного мікроавтобуса, водій якого забирав подорожувальників по завчасно визначених місцях Кривого Рогу і закінчуючи відмінним екскурсійним обслуговуванням. До речі, так потім увечері всіх і розвезли, причому прибули ми додому без запізнень, точно, як було заплановано програмою.
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0105.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0106.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0107.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0108.jpg)
Ми заздалегідь знали, що це новий напрямок туру вихідного дня, тому відразу записались на цю екскурсію. Мені сподобався Берислав, про який я чула, але раніше ніколи не була. Там справді є на що подивитись, місто невелике, проте цікавих історичних пам’яток багато. А село Зміївка взагалі дуже особливе насамперед тим, що там проживають нащадки переселенців з Швеції, які бережуть свою самобутність. Сподобались розповідь місцевого гіда, обід зі страв різних національних кухонь – борщ був закарпатський, картопля по-шведськи, ковбаски німецькі. Там же був і концерт. Все це було дуже оригінально! Хотілось би подякувати нашому профкому, «Кривбастуру» за організацію і проведення нової виїзної екскурсії».
А ось які враження справила ця подорож на Олену Ніколаєву (ремонтне виробництво): «Я їздила разом з донькою. Нам сподобалось містечко Берислав, але Зміївка – це було шось! Я навіть ніколи і не думала, що в Україні є населені пункти, де компактно живуть шведи, німці, причому в Зміївці їх уже три покоління. Вони дуже дбають про свою національну культуру і зберігають свої традиції, а шведську мову навіть викладають в місцевій школі.
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0109.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0110.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0111.jpg)
![Невідома Херсонщина](/sites/default/files/inline-images/20210922-0112.jpg)
Сподобалось саме село - там все чисто, культурно, доглянуто. Для нас екскурсію проводив староста села, він же пізніше на концерті грав на баяні, співав. Три сестри там співали також і шведською, і німецькою мовами.
Одним словом, поїздка була дуже пізнавальною та добре організованою. Велике спасибі профкому підприємства та «Кривбастуру»! Чекаємо на нові цікаві маршрути».